Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 29. maijs Maksis, Raivis, Raivo
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

KABILE (KABILLEN)

          Ceļiniekam, kurš nonācis Kuldīgas rajona austrumdaļā, pie robežas ar Saldu, Tukuma un Talsu rajonu, būtu ieteicams apskatīt Kabiles muižas arhitektonisko ansambli (18. gs.). To veido muižnieku dzīvojamā ēka, muižas pārvaldnieka nams, klēts, veļas mazgātuve un stirnu kūts. Saglabājušies dzīvojamās ēkas interjera fragmenti, sevišķi griestu apdare rokoko stilā (18. gs. otrā puse), liecina tiklab par nezināmā autora augsto profesionālo meistarību, kā arī par muižas īpašnieku fon Bēru (šīs dzimtas pārvaldījumā Kabile atradās kopš 1687. gada) respektējamo rocību.
          1810. gadā muiža pārgāja grāfa Heinriha fon Keizerlinga (Keyserling) īpašumā. Viņš bija liels Bēthovena mūzikas cienītājs, un grāfa rīkotajos mājas koncertos bieži piedalījās arī komponista draugs Kārlis Ferdinands Amenda.
          Kabilē dzimis grāfs Aleksandrs fon Keizerlings (1815-1891) - vācbaltu dabaszinātnieks, savulaik populārā darba "Eiropas Krievijas un Urālu kalnu ģeoloģija" (The geology of Russia in Europe and the Ural montains", 1845) līdzautors. Savukārt Kabiles mācītājmuižā dzīvojis un strādājis vācu tautības mācītājs, latviešu folklorists Georgs Frīdrihs Bitners (1805-1883). 1844. gadā viņš publicējis pirmo plašāko latviešu tautasdziesmu krājumu (2854 t. dz.).

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna