Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 22. maijs Emīlija
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas

PASIENE (POSSIN)

             Tūristam, kurš, apskatījis Ludzu, gatavs mērot apm. 40 km garu, samērā vienmuļu ceļa posmu dienvidaustrumu virzienā, garantēts patiess estētisks baudījums - iepazīšanās ar Pasienes katoļu baznīcu. Šī majestātiskā celtne pašā Krievijas pierobežā, Zilupes senlejas krastā ir viens no Latgales sakrālās arhitektūras un mākslas pašiem izcilākajiem dārgumiem. Sākotnēji tā bijusi dominikāņu klostera baznīca.
              Dominikāņu mūki misijas darbu šajā reģionā uzsāka 17. gs. beigās. Pēc 1753. gada ugunsgrēka, kurā aizgāja bojā viņu uzbūvētās koka celtnes, dominikāņi stājās pie Pasienes klostera un baznīcas mūra ēku celtniecības. Jaunbūves tika iesvētītas 1777. gadā.
           Divstāvu klostera ēka
nodega 1837. gadā un pēc tam pilnībā vairs netika atjaunota. Līdz mūsu dienām nonācis tikai neliels šīs celtnes fragments. Turpretī lieliskā divtorņu baznīca, kuras baltais, slaidais būvķermenis pārvalda necilo apkārtnes ainavu daudzu kilometru rādiusā, kopš uzcelšanas laika saglabājusies tikpat kā nepārveidota.
           Ieejot baznīcā, apmeklētāju pārņem sajūta, it kā viņš būtu nokļuvis citā, irreālā pasaulē. Šādu efektu rada augstās virsgaismas atblāzma un šķietami lidojošajām eņģeļu un graciozās, teatrālās pozās sastingušajām svēto figūrām. Tām piemītošais aristokrātiskais smalkums un sentimentālā ekspresija norāda uz ciešām saitēm ar Rietumeiropas rokoko. Komplicēto, oriģinālo baznīcas interjera iekārtu stukā un ģipsī veidojuši vairāki autori, - domājams, gan ārzemju, gan vietējie meistari.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna