Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 22. maijs Emīlija
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas

ADAMOVA (ADAMHOF)

          Viena no iecienītākajām atpūtas vietām Rēzeknes apkaimē ir skaistais Adamovas ezers ar daudziem līčiem un astoņām salām (ap 5 km uz ziemeļiem no pilsētas). Ezera teritorijā noteikts kompleksais dabas lieguma režīms.
           Vietējo iedzīvotāju atmiņa glabā gluži fantastiskus nostāstus par kādreizējo Adamovas muižas īpašnieces Helēnas Karaulovas rosīgo, panākumiem bagāto saimniecisko darbību. Muižniece Adamovas ezera krastos esot atklājusi radioaktīvu minerālūdeni, kura dziednieciskās īpašības apstiprinājušas vairākās Rietumeiropas laboratorijās izdarītās analīzes. Minerālūdens nodēvēts par Sv. Helēnas kristālūdeni un ieguvis augstākās godalgas Londonas un Parīzes starptautiskajās izstādēs. 1913. Gadā mēnesī eksportēts vairāk nekā 100 000 pudeļu "kristālūdens". Vācijas universitātēs par to lasītas lekcijas, un Kaukāzā Adamovas brīnumdzira pat izkonkurējusi izslavētos vietējos minerālūdeņus.
          Jauks skats uz apkārtni paveras no netālā Skūru kalna (214 m vjl.). Skaidrā laikā no šejienes saredzama pat Ludza, Mākoņkalns un, protams, daudzu jo daudzu apkārtnes ezeru debeszilais mirdzums.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna