Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 22. maijs Emīlija
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

OGRE (OGER)

          Ogre atrodas 37 km uz austrumiem no Rīgas pie Ogres upes ietekas Daugavā. Pilsētiņu labi raksturo tai piedēvētais salīdzinājums ar Davosu miniatūrā: tāpat kā slavenais Šveices kūrorts, arī Ogre izvietota skaistā, kalnainā apvidū ar reti veselīgu klimatu, un nākotnē tai ir visas iespējas atgūt savu kādreizējo populārās kūrvietas stāvokli.
          Vēsture un apskates vietas. Livonijas konfederācijas laikā (līdz 1561. gadam) Ogres teritorija līdz ar visu Ikšķiles novadu piederēja Rīgas arhibīskapam. Gāja gadi, mainījās varas un valdnieki, bet tagadējās pilsētas vietā vēl joprojām pletās Ikšķiles muižas lauki ar dažām zemnieku mājām. Tikai pēc 1861. gada, kad atklāja Rīgas - Daugavpils dzelzceļa līniju, Ogri un tās apkārtni atpūtas nolūkiem intensīvi sāka izmantot Rīgas iedzīvotāji. Līdz Pirmajam pasaules karam te jau bija ap 300 vasarnīcu, un to skaits vēl vairāk pieauga neatkarīgās Latvijas gados. (Tieši tālaika vasarnīcu rajoni ir savdabīgākā un pievilcīgākā Ogres apbūves daļa arī mūsu dienās.) 1928. gadā Ogrei piešķīra pilsētas tiesības.
          Ogres austrumu nomalē paceļas leģendārais Ķentes pilskalns - 26 - 28 m augsta morēnu grēda ar stāvām nogāzēm un lielu plakumu (1400 m2). Pilskalns bijis apdzīvots jau 1. gt. beigās pr. Kr. 5. - 9. gs. te pastāvējusi nocietināta apmetne. Pilskalnu apjozuši augsti vaļņi ar iebūvētiem koka režģiem un kamerām, kuras ir senākās tāda veida konstrukcijas Latvijā. 50. gadu arheoloģiskajos izrakumos izpētītas 67 celtņu vietas un iegūtas 2256 senlietas.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna