Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 22. maijs Emīlija
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas

RŪJIENA (RUJEN)

          Rūjienas pilsēta (46 km uz ziemeļiem no Valmieras) Rūjas upes krastos sākusi veidoties jau 14. gs. pie vietējās ordeņa pils (1263?), kas atradusies 3 km uz austrumiem no tagadējās Rūjienas. Taču 1560. gadā, Livonijas kara laikā krievu karaspēks sagrāva Rūjienas pili un pilsētiņu noslaucīja no zemes virsas. Pilsdrupu laukakmeņus vietējie iedzīvotāji vēlāk izmantojuši par būvmateriāliem, tāpēc no tām līdz šodienai nav palicis pāri īpaši daudz. Tomēr neregulārās konfigurācijas apkārtmūra, galveno vārtu, torņa un grāvju pēdas pils vietā saskatāmas joprojām. Apm. 1 km attālumā no Rūjienas centra Rūjas labajā krastā atrodas Sv. Bērtuļa baznīca, kas uzcelta ap 1260. gadu, bet vēlāk divreiz 1688. un 1899. gadā - pārbūvēta. Tā ir tipiska ciema baznīca (Dorfkirche) ar nelielu bazilikālas uzbūves draudzes telpu un kvadrātveida prezbitēriju. Liela mākslas vērtība piemīt altārgleznai "Kristus pie krusta" (1837), kuras autors ir Igaunijas vācu gleznotājs Frīdrihs Ludvigs fon Maidels (1795 - 1846).
          No 1785. gada līdz 1814. gadam Rūjienas baznīcā par mācītāju strādājis Gustavs Bergmanis (1749 - 1814). 1807. gadā savā mājas spiestuvē viņš nodrukājis pirmo latviešu tautas dziesmu krājumu.
          Pašā Rūjienas centrā uz augsta postamenta paceļas latviešu tēlniecības klasiķa Kārļa Zemdegas Somijas granītā veidotais piemineklis "Tālavas taurētājs" (1937).

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna