Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

         Ezermalas kapričo Dursupē       

Vasaras vakars mūs apbūra!

          Kad ieradāmies šajā Kurzemes ciematā pēcpusdienas beigās saule jau rietēja. Slēgtā muiža, šķiet, bija pamesta. Mēs apgājām apkārt ieejas fasādei un ieraudzījām sētas puses portiku ar tā baltām joniešu kolonnām un šaurām kāpnēm. Nogāze, kas pakāpeniski veda lejā pie dīķa, bija aizaugusi ar ziliem dadžiem un nezālēm.
          Šī saplaisājusī saules apgaismotā priekštelpas svētnīca ( "Pronaos") atgādināja suvenīru, ko Huberts Roberts atveda no Veneto, un šajā jūlija saulrietā tā ļāva mums baudīt dusošu klasicismu.
          Lancmanis, kas atklāja šo muižu 1970. gados, atcerējās dravnieku, kas kādreiz šeit dzīvoja, un bišu stropi tad bija izvietoti pa visu parku.
          Tomēr šī saules, balto kolonnu, bišu stropu un zilo dadžu aina ir maldinoša! Meklējot vēsturiskajos arhīvos datus par šo vietu, acu priekšā uzaust drāma: 20. gs. sākumā šeit notika slepkavības. Kāda veca kundze no Baltijas, kas tagad dzīvo Parīzē, bet 1920. gados bērnību pavadīja Kurzemē, apgalvo, ka atceras muižas īpašnieku masu slepkavību 1919. gadā, ko veica lielinieki.
Jocīgi, ka uz vienas skatuves norisinājās gan priecīgi, gan traģiski notikumi. Vai šajā idilliskajā mājas gaisotnē var atšķetināt pavedienus, kas katrs ved uz savu pusi?
          Šī divdabīgā skatuve, kas atrodas dīķa malā, apliecina, ka vienā mājā var atrasties vieta krasi atšķirīgiem likteņa portretiem. Dursupes muižu, ko uzbūvēja barons Hoenastenbergs - Vīgants [Hohenastenberg -Wigandt], gadu pēc mana apmeklējuma iegādājās kāda Latvijas ģimene, kas ir sākusi to atjaunot.
          Varbūt klasicisma sargājošais miers atgriezīsies muižā uz ilgiem laikiem un izdzēsīs tās nemierīgo vēsturi?!

              

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna