Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

       Arsenāla kabinets Liepājā      

          Vai vēl ir kādi Baltijas jūras jūrnieki, kas vēl atceras veco sarkano karogu ar melno vēzi? Tāds bija Kurzemes tirgotāju flotes karogs, un Hercogs Jēkabs cerēja, ka 17. gadsimtā tas apceļos visas pasaules jūras un okeānus.
          Izmantojot savu mežu koksni, šis mērķtiecīgais valdnieks turpināja īstenot kuģu būvniecības politiku, ko sāka viņa tēvs Hercogs Vilhelms. Hercogs Vilhelms, ko radniecīgās saites saistīja ar Stjuartiem, dāvanā no Anglijas karaļa Džeimsa I 1610. gadā saņēma vienu no Rietumindijas salām -Tobāgo. 1652. gadā ieceļotāji no Kurzemes nodibināja uz salas ostu par godu savam valdniekam.
          Pētot Āfrikas karti, Hercogs Jēkabs nolēma iegūt Sv. Andreja salu Gambijas upes grīvā, un ar laiku šī sala kļuva par vergu tirdzniecības bāzi.
          Diemžēl mazajai Kurzemes hercogistei bija grūti aizstāvēt šīs eksotiskās kolonijas, jo pašu Kurzemi apdraudēja zviedri. Hercoga Jēkaba koloniālie sapņi izgaisa, saskaroties ar realitāti, bet tik un tā tie iegāja vēsturē.
          Lai ilustrētu šo vēstures lappusi, es iedomājos maza arsenāla kabineta pamestās atliekas, kas lēnām sairst Liepājas kanāla krastos. Tajā esošās kartes, globusi un kuģu modeļi lēnām sadrūp, un līdz ar tiem zūd piemiņa par hercogu, kas sapņoja par iekarošanu.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna