Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

 

      Baltijas dievu templis Alūksnē      

          Fītinghofu [Vietinghoff] dzimtai ir sava loma Baltijas vēsturē. Arnolds un Konrāds, Teitoņu ordeņa mestri, bija starp tiem, kas ar zobenu asmeņiem nesa kristietību 14. un 15. gadsimtā.
          18. gadsimta beigās Otto fon Fītinghofs - Šēls [Vietinghoff-Scheel] un viņa dēls Burhards [Burchard], kuram bija miermīlīgāks raksturs, bija izglītoti muižnieki, kuriem patika antīkas lietas. Viņi uzbūvēja tempļus un paviljonus par godu grieķu un romiešu dieviem savā īpašumā Marienburgā - tagadējā Alūksnē. Viņiem seno laiku pagānisms likās poētisks, tādēļ viegli iztēloties, kā viņi uz ezera salas uzbūvēja Eola templi, veltot to senām meža dievībām, pret kurām dedzīgās kaujās cīnījās viņu priekšteči.
          Šie arhitektūras “sirdsapziņas pārmetumi”, sava veida retrospektīvs lūgums pēc piedošanas, kas veidots no kokiem un saknēm, brieža ragiem un koka mizas, joprojām atgādinātu par Baltijas tautu jūtīgo, pirmatnējo un neparasto mīlestību pret dabu. Seno cilšu svētie ozoli, Livonijas cīnītāju maģiskie stumbri, atgriezīsies šajā svētnīcā, ielaižot savas saknes mūžsenā dzīves atjaunošanas rituālā.
          Eola templis būtu jāatjauno, novēršot laika izraisītos postījumus, bet, cerams, ka senie Baltijas dievi gādās par šo Alūksnes pilsmuižu un katru pavasari iedvesīs tajā dzīvību.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna