Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

      Kartogrāfa galds Bīriņos      

          Lai gan biju saistījis Līvenu dzimtu ar Livonijas astrālajām debesīm, grāfa Luī Augusta fon Mellina [Louis August von Mellin] darbs un piemiņa faktiski saistās ar Livonijas zemi, kas ir tikusi apstrādāta, laistīta, sakārtota, rakta un beigās nopostīta.
          Būdams pētnieks kopš bērnības un kaismīgs ceļotājs agrā jaunībā, Mellins kļuva par galveno kartogrāfu Krievijas armijas štābā 1777. gadā. Pēc četriem gadiem viņš apprecējās ar Kolcenas [Kolzen] īpašuma - mūsdienās pazīstama ar nosaukumu Bīriņi - mantinieci un bija spiests pierast pie klusa lauku dzīves ritējuma.
          Kā arhitekts viņš izmantoja savu iztēli un piepildīja parku ar pieminekļiem, kas bija veltīti viņa vecākiem. Kā jurists viņš patiesi aizstāvēja Livonijas zemnieku tiesības. Bīriņos šis sapņainais botāniķis noslēdzās vientulībā parka ermitāžā, kur viņš turēja savas reto augu, veco grāmatu un kapakmeņu kolekcijas.
          Viņa kapenes, kas mūsdienās ir daļēji sabrukušas, metaforiski attēlo aizmirstību, kādā nonāca šis izglītotais cilvēks, nīkdams provinciālā dzīvē, kas viņa talantiem bija par šauru.
          Kartogrāfijas mākslas darbs- norādījums uz viņa svarīgāko veikumu- Livonijas un Igaunijas atlantu, kas bijis veltīts caram Pāvilam I, ir jāuzskata par novēlojušos nodevu, ko nākamie pēcnācēji būtu varējuši uzcelt šim valdzinošajam muižniekam, jo viņa „pasaulīgā” zinātkāre ir pelnījusi lielāku uzmanību.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna