Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

       Bibliotēka - observatorija Krimuldā       

          Izdzirdot kādu vārdu, dažkārt rodas asociācijas ar kādām pasaules parādībām. Tā, piemēram, pirmo reizi izlasot vārdu Pālens [Pahlens], atcerējos Baltijas ezeru gludo sudraba virsmu, bet vārds Līvens [Lieven] saistās ar bezgalīgām debesīm virs tumšajiem mežiem krēslā.
          Šis dzimtas vārds arī ir ierakstīts vēstures lappusēs. Kā teikts kādā teikā, Līveni ir izcēlušies no kādas Livonijas cilts, kas apdzīvoja šo teritoriju pirms Teitoņu iebrukuma.
          Kad Grāfs fon Līvens [von Lieven] 19. gadsimta sākumā uzbūvēja savu pili pie Kremonas (Cremon), ko tagad sauc par Krimuldu, iespējams, viņš tīši pārveidoja mazo jumta torni observatorijā, lai pētītu zvaigznes.
          Varbūt Livonijas naktīm ir savas zvaigznes, ko varēja ieraudzīt vienīgi livoniešu izcelsmes kosmosa pētnieks? "Ziemeļu krusts", "Hanseatica", "Zviedru lielgabals", "Cara tuvums" un pat "Stella Sovietica, kas mēģināja neizprotamās dusmās izdzēst debesu maģiskumu un cilvēku atmiņas, - tie ir mainīgo zvaigznāju nosaukumi, ko mūsdienās čukst vējš, svilpodams šīs pamestās observatorijas stūros un plaisās.
          Cerams, Livonijas vēsture liks zvaigznēm mirdzēt spožāk. Un kas zina? Iespējams, kādu dienu tā no jauna iedegs zvaigzni "Stella Lievenis", kas spīd virs bērzu galotnēm.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna