Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

  

       Sicīliešu kabinets Stāmerienā       

          13. gadsimta sākumā Frederiks II fon Hoenštaufens [Frederick von Hohenstauffen], Svētās Romas imperators un Sicīlijas karalis, pilnvaroja Teitoņu ordeņa mestru doties iekarot Baltijas valstis kopā ar bruņiniekiem. Tajā laikā viņš nezināja, ka Eiropas pretējās pusēs esošās zemes - Sicīlija un Livonija - atkal apvienosies pēc septiņiem gadsimtiem, pateicoties kādam cilvēkam.
          Džuzepe Tomasi di Lampeduza [Giuseppe Tomasi di Lampedusa] apprecēja baronesi Aleksandru fon Volfu [Aleksandra von Wolf], Stomerzē [Stomersee], tagadējās Stāmerienas, īpašuma mantinieci, un vairākas reizes uzturējās Stāmerienā 1930. gados.
          Pēc daudziem gadiem atgriezies Sicīlijā, viņš sāka rakstīt romānu, kas atnesa viņam laikmeta beigu izcila stāstnieka slavu. Taču kas zina? Varbūt sākotnējā ideja attēlot pagrimušu dinastiju, kas zaudējusi varu, viņam radās kādā vakarā sapņojot Stāmerienas tornī? Viņa Baltijas draugi, arī teitoņu "lauvu un leopardu" pēcteči, droši vien bieži juta un pauda prinča Salina gaišumu.
          Vēl viens mākslinieks, šoreiz režisors, stāstu iemūžināja filmā, bet komponists Nino Rota uzrakstīja burvīgus valšus un kadriļas. Romāni, varoņi, dekorācijas, mūzika - tas viss radās šeit, sniegā, manā fantāzijā, gluži kā smalks itāļu vīns.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna