Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

  

       Sarga namiņš Ungurmuižā              

          Ģenerālis Baltazars fon Kampenhauzens [Balthazar von Campenhausen] droši vien ilgojās pēc jaunības dzīves nometnē, kad 1753. gadā viņš savā muižā Orellen, kas tagad zināma ar nosaukumu Ungurmuiža, uz sienām attēloja krievu grenadierus, kurus viņš vadīja kaujās.
          Kampenhauzens, zviedru virsnieks, iestājās Pētera Lielā dienestā 1711. gadā un vēlāk kalpoja carienei Elizabetei. Viņš bija ne vien karavīrs un diplomāts, bet arī Somijas gubernators.
          Tikai mūža nogalē viņš atgriezās savā no Livonijas mežu kokiem celtajā muižā, kas atradās blakus skolai, ko viņš nodibināja savu zemnieku bērniem. Dižie parka ozoli ir bijuši liecinieki tam, kā auga sešas vai septiņas Kampenhauzena paaudzes, līdz ģimenes piespiedu aisbraukšanai 1939. gadā.
          Piedzīvojusi daudzas likstas, muiža atplauka vēlreiz: tika pārbūvēts parkā esošais tējas namiņš, izremontētas „ķīniešu” jumta notekcaurules, un ģenerāļa grenadieri ieraudzīja dienasgaismu pēc tam, kad tika noņemts Padomju laikos zaimojoši uzkrāsotās krāsas slānis.
          Grenadieru tumši zaļās kājnieku formas ar sarkanām apmalēm, durkļiem un cepurēm ar cara monogrammu, iespējams, iedvesmoja ģenerāli Kampenhauzenu uzbūvēt sarga namiņu pie ieejas savā īpašumā.
          Apliecinot cieņu šim izglītotajam un sentimentālajam Baltijas muižniekam, Zviedrija patlaban sniedz palīdzību Ungurmuižas restaurācijā.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna