Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

 

       Kara nakts Mežotnē                

          1944. gada rudenī frontes līnija, kas atdalīja sarkano armiju no Hitlera karaspēka, ierāva Mežotni lielgabalu krustugunīs. 14. septembra nakts izrādījās liktenīga šai izsmalcinātajai Kurzemes pilij!
          1795. gadā, Šarlote fon Līvena [Charlotte von Lieven], Katrīnas II mazdēlu kņazu Aleksandra un Konstantīna guvernante, saņēma Mezothen (mūsdienās - Mežotne) īpašumu personīgi no imperatores. Šarlote fon Līvena lūdza imperatora galma arhitektu Džakomo Kvarengi [Giacomo Quarengi] izstrādāt jaunās pils projektu.
          Milzīgā viesistaba zem zili baltas velves tika pabeigta 1802. gadā. Tā kalpoja Līvenu dzimtas paaudzēm līdz brīdim, kad princis Anatols devās projām 1921. gada agrārās reformas laikā.
          1944. gadā sarkanās armijas veiktās bombardēšanas rezultātā rotondā izveidojās caurums, kas bija redzams vēl aptuveni divdesmit gadus. Apkārt ganījās govis, atgādinot ainavu no Panini gleznas antīkajā stilā.
          Tagad pils ir atjaunota un Kvarengi veidotie grizaja telamoni acīmredzami atguvuši to sākotnējo statiskumu. Tomēr rodas iespaids, ka senā kara nakts joprojām ir jūtama, tā iegravēta atmiņā kā drāma, ko mēs nespējam aizmirst.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna