Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

       Turku istaba Mēdemu dzimtas villā      

          Turbāni, pērles un gulbju kakli parasti rotāja daudzos portretus, ko Doroteja fon Mēdema [Dorothea von Medem], vēlāk Kurzemes hercogiene, pasūtīja savā krāšņajā laicīgajā mūžā.
          Visur viņu uzskatīja par valdnieci, no Neapoles līdz Sanktpēterburgai, no Parīzes līdz Vīnei, un no Drēzdenes līdz Varšavai. Viņa graciozi pārvietojās no viena galma otrā, no saloniem uz buduāriem, ar kosmopolītisku pilsētnieciskumu "a la Canova", kas sasniedza virsotni Eiropas impērijās un Vīnes kongresa laikā.
          Viņas brālis, Žano fon Mēdems [Jeanot von Medem], būvējot jaunu villu Mītavas [Mitau] nomalē, iespējams, lūdza Šinkelam [Schinkel] izveidot šo "Turku istabu", kas tolaik bija modē. Šinkels iepriekš bija izstrādājis projektu muižai Elejā un vēlāk veidojis "Burvju flautas dekorācijas Berlīnes operas namā.
          Gleznotājs un arhitekts droši vien ir radījis savu vīziju no guļamistabas spoguļa atspulga, veiksmīgi iztēlojot nākamās saimnieces viegli pamanāmo koķetēriju.
          Diemžēl viņa mira drīz pēc tam, un spoguļa sudraba pārklājums izgaisa, nepagūstot atspoguļot realitāti. Šī istaba būtu varējusi kļūt par Kurzemes pēdējās valdnieces pēdējo intīmo telpu, bet tā pievienojās citiem sapņiem, kas izzuda līdz ar hercogisti.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna