Sākums tournet@tournet.lv
Sestdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta   Mazozoli (Klein-Ohselshof)

Annas Rubīnas vācu privātskola* 
(..)
          Mazais Rūdolfs nodzīvo mājā līdz 10. gadam. Tad pošas uz skolu. Māte viņu iemācījusi lasīt, rakstīt, un viņš nu var ari sākt skolas gaitas. Bet tuvumā nav nevienas labas skolas. Lai tādā tiktu, jāmēro tālāks ceļš. Un vecāki nodod zēnu Rubina jaunkundzes vācu privātskolā, Ogres pagastā, kilometru 16 no mājām. Patiesībā tā ir meiteņu skola, bet tur mācās ari daži zēni, kuriem nu piebiedrojās Rūdolfs Blaumanis.
          Protams, ka tik tālu gabalu Blaumanis katru dienu uz mājām nevarēja iet. Viņš dzīvoja pie skolotājas pansijā.
          Skolā Blaumanis mācās labi, sevišķi viņam veicas vācu valoda. Te jāpiezīmē, ka Blaumanim nebij lemts skolā mācīties mātes valodā. Tā viņam vēlāk bij pašam jāiemācās, kā dažam labam citam no mūsu tā laika tautas darbiniekiem. Šaī skolā Blaumanis pa vaļas brīžiem lasa ar interesi stāstus un romānus, raksta arī dienas grāmatu.
          Skolotājai laba literāriskā gaume. Viņai iespaids uz Blaumaņa talanta modināšanu. Pie viņas nākamais rakstnieks iepazīstas ar vācu klasiķiem, Ģēti un Šilleru, un iemīlē tos.
          Viņš labprāt nododas ari skolēnu izpriecām. Šīs izpriecas vieta gan vienīgi ir - daba. Pie skolas ir upe un mežs. Pa vasaru te jauka dzīve. Ar zēniem Blaumanis iet upē peldēties, ar meitenēm pa mežu pastaigāties. Šaī skolas biedru un biedreņu sabiedrībā notiek dažs laimīgs un dažs nelaimīgs gadījums, kas raksturo Blaumani. Tā kādreiz peldoties kāds no zēniem slīkst, un Blaumanis viņu izglābj. Bet kādu citu reiz viņš kopā ar meitenēm, ziemu, nomaldās mežā un nevar atrast ceļu uz māju līdz vēlam vakaram. Te atkal zēni, kopā ar skolotājas ļaudīm, viņu uzmeklē un izglābj.
          Šo skolu apmeklējot, Blaumanis parādās ari kā savādnieks: viņš lielāko tiesu no sava laika pavada meiteņu sabiedrībā un bez tam mācās ari meiteņu rokdarbus. Pa sestdienām šad un tad viņš brauc ciemā pie kādām skolas biedrenēm uz viņu mājām. Kopā ar viņām viņš raksta ari dienas grāmatu, kura, diemžēl, nav uzglabājusies.
(..)

*Birkerts A. Rudolfs Blaumanis dzīvē un darbā. R., 1930.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli
 Apkārtnes mācība
 Dzimtenes mācība
 Mākslas vēsture
 Dzīves/darba vietas


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna