Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 22. maijs Emīlija
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

Baltijas muižas.
(Kurzemes pilis)

          Mani, nostaļģiski noskaņotu franču gleznotāju, jau kopš bērnības valdzināja kāda savāda zeme, kura šķita piederam pasaku valstībai- Kurzeme.
          Vēsturiskā patiesība noskaidroja, ka sapņainais vārds ir īstākā realitāte. Tomēr senā hercogiste Baltijas austrumu krastā man joprojām literāri iemieso vietu "kaut kur citur" ārpus Eiropas telpas un laika...
         Pēc pirmā ceļojuma 1999.g., meklējot seno Kurzemes hercogu un baronu muižas, es turpināju visas vecās Baltijas izpēti.
          Ar zīmējumu bloku un krāsu kasti rokās krustām- šķērsām pārstaigājot zemi, es skicēju ēkas vecajos baronu muižu parkos.
         Teitoņu ordeņa pēcteči dzīvoja savos īpašumos līdz pat Latvijas Republikas 1920.g. agrārajai reformai, kas konfiscēja lauku aristokrātu zemes un nolēma viņus trimdai.
          Es pārvedu no "svētceļojuma pa drupām" daudzas skices, melanholisku ceļojuma komplektu, kas atklāj neatkārtojami pazaudētu pasauli...
          Atgriezies Francijā, es nolēmu turpināt šo atmiņu darbu un sāku strādāt pie Piranēzes arhitektūras fantāziju iedvesmotām skicēm un manu iedvesmu vairoja daudzas redzētās muižas.
          Izbalējušo iedomu attēlu atmosfērā es sapņoju par muižu ēku un to iemītnieku traģisko likteni. Tādā pat veidā savulaik arhitekti un gleznotāji ar otām no jauna radīja mītisko, drupās gulošo Itāliju.
          Kurzemes pievilcīgums slēpās tās vārdā, bet vēlāk jau visa zaudētā Baltija loloja manus sapņus, gan tās pagātne, gan atmiņas, veidojot tādu kā skatuvi notikumiem.
          Es biju devies ceļā lai meklētu romantisku zemi. Es atgriezos ar fantastiskiem zīmējumiem un uzmācīgām atmiņām par izrādi, vēl ilgi pēc tās beigām.
          Es veltu savus iespaidus un zīmējumus Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim un viņa zemei un ceru, ka viņš akceptēs šos "ziemeļu vasaras sapņus, kas tiek spēlēti Baltijas mēness gaismā...

Lorāns de Komins

 

Kurzeme (Kurland)

Vidzeme (Livland)

Zemgale (Semigallen)

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna