Sākums tournet@tournet.lv
Piektdiena, 22. oktobris Īrisa, Irīda
 Ceļojumu mērķi
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

Kultūras mantojuma Gada balva 2005

          Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija izsludina pieteikumu pieņemšanu Kultūras mantojuma Gada balvai 2005.
          Kopš 2003. gada jau trīs gadus tiek īstenots projekts "Kultūras mantojuma Gada balva", un tas vērtējams kā pozitīvs un nozīmīgs pasākums Latvijas mērogā kultūras mantojuma jomā, izvērtējot kultūras mantojuma nozarē paveikto un veicinot popularitāti sabiedrībā.
          Trīs gadu laikā Kultūras mantojuma Gada balvai iesniegts ļoti liels skaits pieteikumu un piešķirtas daudzas balvas. Vērojama nozarē strādājošo un plašākas sabiedrības interese par Kultūras mantojuma Gada balvas projektu. Balvas pasniegšana kļuvusi par tradicionālu sarīkojumu kultūras mantojuma nozarē. Saskaņā ar konkursa nolikumu laureātiem tiek piešķirtas naudas prēmijas un simbolisks piemiņas suvenīrs – marmora ķieģelis.
          Kultūras mantojums ir svarīga nozare Latvijas kultūras un sabiedriskajā dzīvē, tādēļ projekts "Kultūras mantojuma Gada balva" ir valstiski nozīmīgs pasākums, kas ļauj novērtēt veikumu, ko ikdienā varbūt ne vienmēr pietiekami pamanām.
          Pateicoties Gada balvas pasākumam, ir iespēja sniegt publisku atzinību un atbalstu vairākiem darbiniekiem kultūras mantojuma nozarē, kas ar entuziasmu darbojušies kultūras mantojuma saglabāšanā. Balvas pasniegšana sniedz iespēju daudzpusīgi (dažādās nominācijās) izvērtēt kultūras mantojuma nozarē notiekošos procesus un izteikt sabiedrības un valsts atzinību vislabākajam veikumam. Šāds sarīkojums veicina kultūras mantojuma nozarē darbojošās organizācijas, indivīdus, kultūras pieminekļu saimniekus un pašvaldības aktīvāk iesaistīties kultūras pieminekļu saglabāšanā, izpētē un popularizēšanā.
          Papildus izvirzītajām nominācijām pirmo reizi tiks pasniegta sabiedrības piešķirtā balva. Sabiedrības vērtējums tiks apkopots no balsojuma Internetā (inspekcijas mājas lapā www.mantojums.lv) par 2005. gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu objektiem – 100 sakoptākie kultūras pieminekļi Latvijā. Tādējādi tiek veicināta sabiedrības iesaistīšanās balvas pasniegšanā un kultūras mantojuma novērtēšanā.
          Gada balvas kandidāti var būt fiziskas un juridiskas personas. Pieteikumus var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, Rīgā, M.Pils ielā 19, LV 1050 līdz 2006. gada 18. aprīlim.
          Pasākuma galvenais uzdevums ir novērtēt 2005. gada izcilāko ieguldījumu un sasniegumus kultūras mantojuma nozarē, piešķirot Gada balvu 10 nominācijās. Balvas tiks pasniegtas svinīgā ceremonijā 2006. gada maijā.
          Kultūras mantojuma Gada balvas nolikums un pieteikuma veidlapa pieejama inspekcijas mājas lapā internetā www.mantojums.lv vai inspekcijas Informācijas centrā Rīgā, Pils ielā 20. Papildus informācija pie Agneses Rupenheites, tel: 7229272, e-pasts: agnese.rupenheite@heritage.lv.
          Kultūras
mantojuma Gada balvu 2005 atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
          Aicinām pieteikt kandidātus, kā arī informēt citus ieinteresētos par iespēju pieteikt pretendentus Kultūras mantojuma Gada balvai 2005.

 

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna