Sākums tournet@tournet.lv
Svētdiena, 29. maijs Maksis, Raivis, Raivo
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

LAUCIENE (NURMHUSEN)

          Laucienē (apdzīvota vieta 10 km no Talsiem, pie Talsu - Slokas ceļa) ordeņa laikos atradās Kandavas fogta ienesīgākā muiža - Nurmuiža. Šo vārdu minētajai vietai devuši lībieši, kuri te dzīvojuši jau pirms kuršu ienākšanas (nurm lībiski nozīmē lauks).
1566. gadā muižu nopirka un par Nurmuižas pils saimnieku kļuva Kurzemes hercoga padomnieks Georgs fon Firkss. Kopš tā laika līdz pat 1920. gadam muiža ar respektablo pili centrā piederēja Firksu dzimtai. Jādomā, ka savu pašreizējo kompozīciju - četru korpusu grupējumu ap nelielu iekšējo pagalmu, kā arī sgrafito, dekoratīvo apdari pils ieguvusi 16. gs. beigās. Arī 4,5 ha lielo parku pils saimnieki acīmredzot sākuši veidot tajā pašā laikā. Turpretī plašais ārējais pagalms pils priekšā, vārtu tornis un saimniecības ēkas celtas vēlākajos gadsimtos. 
           Nurmuižas luterāņu baznīcas celtniecību 1594. gadā finansēja jau pieminētais Georgs fon Firkss. Laikā no 1673. gada līdz 1687. gadam baznīcā tika izdarīti lieli remontdarbi un pilnīgi nomainīta interjera iekārta, kas savā toreizējā izskatā saglabājusies līdz pat šodienai. Baznīca var lepoties arī ar vairākiem vērtīgiem manierisma dekoratīvās mākslas pieminekļiem: Georga un Annas (dzim. fon Rozenas) fon Firksu kapa plāksnēm (1600), kā arī epitāfijām Georgam fon Firksam (1620) un Kristoforam fon firksam (1696). 

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna