Sākums tournet@tournet.lv
Ceturtdiena, 30. jūnijs Tālivaldis, Mareks
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

SABILE (ZABELN)

          Sabiles pilsēta izvietojusies gleznainajās Abavas senlejas nogāzēs, ap 25 km no Talsiem. 10.-13. gs. Sabiles pilskalnā (kalna ragā starp divām gravām senlejas dienvidu nogāzē) atradās kuršu pils un senpilsēta. Jaunākie arheoloģiskie pētījumi liek domāt, ka senpilsēta bijusi apdzīvota vēl 15. gs., kaut gan tolaik novada politiskās un saimnieciskās dzīves centra funkcijas jau bija pārņēmusi lejāk, pašā Abavas krastā ap 13.-14. gs. miju uzceltā ordeņa pils (tā nav saglabājusies) ar savu "apkalpes zonu".
          Sabiles luterāņu baznīca celta 17. gs. tās vēlākajām pārbūvēm izmantoti materiāli no drūpošās ordeņa pils. Baznīca pilnīgi rekonstruēta 1876. gadā, taču neskarts palicis agrākais tornis (1682) ar vēl vecāku zvanu, uz kura iegravēts skaitlis "1450". Celtnes interjera lielākie dārgumi ir manierisma kancele (17. gs. sākums), griestu lukturis (1680) un svečturi (1692). Altārglezna (1860), kuras autors ir vācu gleznotājs Volfs, domājams, atvesta no Drēzdenes.
          Pret dienvidiem vērstajā Abavas senlejas nogāzē, t. s. Sabiles Vīnakalnā kopš 16. gs. brīvdabā tiek audzētas vīnogas, no kurām darītais vīns hercogu laikos pat eksportēts uz ārzemēm.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna